Mateřská škola Město

Posvícení

20200916 101005

Posvícení v MŠ Město Týniště nad Orlicí

Posvícení bylo – a na mnoha místech stále je – velmi oblíbenou tradicí. Ani my, děti i dospělí z MŠ Město tuto tradici neporušujeme a rádi ji zařazujeme na začátek školního roku.

Máme vždy nachystané velké množství posvícenských činností formou zajímavých aktivit, při kterých děti naplno projevují svou fantazii.

Nejprve si vyprávíme, co to vlastně posvícení je, kdy a proč ho lidé slaví i jaká jídla se na těchto oslavách podávají. Při této příležitosti seznamujeme děti se společenskými pravidly při stolování, a to námětovou hrou, papírovou koláží i názornou ukázkou.

Během celého tématu se učíme nové posvícenské písničky, tanečky, říkanky a zároveň podporujeme získávání poznatků v oblasti hudby -  hudební nástroje, notový záznam.

Vyvrcholením projektu je společná slavnost celé mateřské školy, na kterou si každá třída připraví soutěže a úkoly pro ostatní oddělení, kde jde pouze o plnění úkolu a ne o vítězství. Všichni jsme si užívali pěkného počasí i dobré nálady. Kluci i holky motali provázky, na kterých byly přivázány pytlíky s moukou, plnili pečivo barevnými náplněmi, užívali si štafetového běhu, házeli vdolky Honzovi přímo do pusy i vytvářeli koláče z přírodnin. Na ty našli spoustu materiálu v prostorách zahrady. Nechyběl ani hudební koutek s rytmickými nástroji.

Vládla pohodová atmosféra a my dospělí jsme si „školkové posvícení“ užívali společně s dětmi a vydařenou akci si příští rok rádi zopakujeme.

Lenka Hamplová

12.1.2021 16:02:46 - aktualizováno 12.1.2021 16:20:04 | přečteno 102x | m.syrova

první sloupec

Mateřská škola - Město