Mateřská škola Město

Týniště nad Orlicí

telefon do školky

Telefonní číslo do školky: +420 774 259 256

Advent

IMG 20201204 092951

Nejkrásnější čas v roce, to jsou vánoce. Vše začíná už koncem listopadu, kdy se připravujeme na příchod Mikuláše, anděla a čerta. Učitelky s dětmi se snaží své třídy vyzdobit – někde nakreslenými čerty, někde čertími řetězy, někde se děti převlékaly dokonce do obleků čertů i andělů. Letos jsme se ale dozvěděli, že Mikuláš, anděl a čert nepřijde. Poradili jsme se a našlo se řešení. Dlouho jsme pak dětem vysvětlovali, že čert opravdu není paní školnice, Mikuláš paní asistentka pedagoga a anděl paní uklízečka. Ve školce ten den zůstaly všechny děti, nikoho si čert s sebou nevzal.

V ten samý čas se snad venku všichni čerti ženili. Za okny fičela a rušila nás meluzína. Poprosili jsme paní kuchařku o trochu mouky,  na zahradě jsme ji hodili do větru a tím nakrmili její děti.

Čertí výzdobu jsme vyměnili za vánoční  - vystřihané zvonky, hvězdy, stromečky, vločky a jiné ozdoby. Čteme si vánoční pohádky a příběhy, posloucháme a zpíváme koledy. Čeká nás i pouštění lodiček z ořechových skořápek a házení střevíce. Na řadu přišla i keramika, i když bez rodičů. V každé třídě  modelujeme z keramické hlíny – někde vánoční ozdoby, někde andělíčky, jinde vánoční hvězdy a keramické výtvory našich dětí pak zdobí štědrovečerní stoly v rodinách. Děláme radost i jiným lidem – udělali jsme k Mikuláši přáníčka babičkám a dědečkům do geriatrického centra a zapojili jsme se také do akce „vánoční nadílka“. Máme všichni radost, že můžeme někoho potěšit a každým dnem se přesvědčujeme o tom, že naše děti jsou milé, šikovné, prostě báječné. A protože víme, že tento článek vyjde v lednovém zpravodaji, přejeme Vám všem do nového roku hlavně hodně zdraví.

Za kolektiv zpracovala Bc. Zdeňka Veselková a Jitka Šmídová Dis.


12.1.2021 16:13:35 | přečteno 264x | m.syrova
 

první sloupec

Mateřská škola - Město

Lipská 259
Týniště nad Orlicí 

druhý sloupec

Telefon Mateřská škola: 494 377 058, 774 259 256
Telefon Školní jídelna: 494 377 822, 727 965 762

třetí sloupec

Datová schránka: ID pwrkm4h 
load